مرورگر شما از جاوا اسکريپت پشتيباني نمي کند.
تنظيمات قالب
رنگ قالب:


فونت قالب:
تبليغات
اعطای مدارک معتبر مورد تایید دارالقرآن اداره کل تبلیغات اسلامی،برگزاری کلاسهای آموزشی ضمن خدمت ویژه فرهنگیان و کارمندان اداره ها،برگزاری محافل انس باقرآن و مسابقات قرآنی
درباره سايت
sj114
پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه قرآنی مردمی سراج دهلران seraaje_dehloran@yahoo.com
نويسندگان
موضوعات
sj114 آموزش
sj114 صوتی
sj114 فیلم
sj114 زندگینامه قاریان مشهورجهان
sj114 برنامه های موبایل وکامپیوتر
sj114 تلاوت آنلاین قرآن کریم+متن
sj114 تعبیرخواب کامل(اختصاصی)
sj114 اطلاعیه کلاسهای آموزشی
sj114 کمکهای خیرین
آمار سايت
آمار مطالب

کل مطالب: 147
کل نظرات: 9

آمار کاربران

تعداد اعضا: 29
افراد آنلاين: 1

آمار بازديد

بازديد امروز : 778
بازديد ديروز : 581
گوگل امروز : 78
گوگل ديروز : 58
بازديد اين هفته : 6742
بازديد اين ماه : 6742
بازديد اين سال : 143382
بازديد کل : 163123

مشخصات کاربر

آي پي : 3.231.226.13
مرورگر :
سيستم عامل :
امروز :
چت باکس

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)
لينک هاي روزانه
تبليغات
برگزاری کلاسهای آموزشی قرائت قرآن کریم(از مقدماتی تاپیشرفته) ویژه برادران و خواهران، تفسیر،تربیت معلم پیش دبستانی،تربیت معلم روخوانی و روانخوانی و غیره
ورود يا عضويت
ورود به سايت :
نام کاربری
رمز عبور

فراموشي رمز عبور؟

عضويت سريع :
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری

به نظر شما سایت چگونه است؟

آگهي ها
تبادل لينک اتوماتيک

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان مؤسسه قرآنی مردمی سراج دهلران و آدرس sj114.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

 

 

 


لينک هاي دوستان
درگاه پرداخت بانکي
********************************************** ********************************************** www.seraaj64.ir ********************************************** **********************************************
********************************************** **********************************************
استخاره آنلاین با قرآن کریم

********************************************** **********************************************

مجله نایت پلاس

تبليغات
آدرس محل موسسه قرآنی سراج: دهلران- خیابان معلم- جنب آژانس علی-حسینیه ابوالفضل العباس(ع)- محل برگزاری کلاسهای آموزشی قرآن و تفسیر جهت اطلاع از زمان ثبت نام و همچنین دوره آموزشی با شماره تلفن های ذیل تماس حاصل فرمائید: 33727360-084 ........09187441008.........09377597262.........مدیریت مؤسسه قرآنی مردمی سراج دهلران
آخرين ارسال هاي انجمن
بازديد : 3882 نويسنده : مدیریت مؤسسه قرآنی سراج تاريخ : شنبه 24 آبان 1393"19:30"

حرف ط

1.20.1 طاس

محمدبن سيرين گويد:

ديدن طاس، دليل بر زني بود خدمتكار با كنيزكي خردسال بود. اگر بيند طاسي داشت، دليل كه زن خادمه به خانه برد، يا كنيزكي بخرد. اگر بيند طاس از وي ضايع شد، دليل كه زن خادم يا كنيزك از وي جدا گردد.

 

ابراهيم كرماني گويد:

اگر بيند طاس پر آب داشت و بخورد، دليل كه از كنيزك فرزند آورد. اگر بيند طاس بشكست و آب بماند، دليل كه كنيزك بميرد و فرزند بماند. اگر آب بريخت و طاس بماند، دليل كه كنيزك بماند و فرزند بميرد.

 

حضرت امام جعفر صادق فرمايد:

ديدن طاس درخواب بر چهاروجه است.

اول: زني خادم (زني خدمتکار).

دوم: كنيزك.

سوم: فرزند.

چهارم: منفعت.

1.20.2 طاس تخته نرد

1ـ ديدن طاس تخته نرد در خواب دلالت بر شكست در معاملات و بدبختي و نوميدي دارد . و همچنين علامت بيماري واگيردار است .

2ـ اگر دختري در خواب نامزد خود را در حال طاس ريختن ببيند ، نشانة آن است كه نامزدش در چشم او بي ارزش خواهد شد .

1.20.3 طاعون

ديدن طاعون درخواب، دليل جنگ و كارزار است.

محمدبن سيرين گويد: دليل فتنه وبلا است.

 

1ـ اگر خواب ببينيد طاعون ميان مردم شيوع پيدا كرده است ، علامت آن است كه حوادثي مأيوس كننده زن يا نامزد شما را به زندگي تأسف باري خواهد كشاند .

2ـ اگر خواب ببينيد به طاعون مبتلا شده ايد ، علامت آن است كه با بهترين برنامه ريزي كار خود را از كسادي و ورشكستگي نجات مي دهيد .

3ـ اگر خواب ببينيد از افراد مبتلا به طاعون مي گريزيد تا در امان بمانيد ، علامت آن است كه  به مشكلي غير قابل ادراك دچار خواهيد شد .

1.20.4 طاقچه

1ـ ديدن طاقچه در خواب ، نشانة ماتم و بدبختي است .

2ـ ديدن طاقچه اي كه بر آن اشياء قديمي چيده شده است ، نشانة آن است كه ثروت افسانه اي شما ديگران را متحير خواهد ساخت زيرا ظاهر زندگي شما به نظر ديگران هميشه فقيرانه مي آمده است .

1.20.5 طاووس

محمدبن سيرين گويد:

ديدن طاووس به خواب، دليل بر پادشاه عجم است. اگر بيند كه طاووسي نر داشت، دليل كه از پادشاه عجم مال حاصل كند. اگر طاووسي ماده بيند، دليل كه زن بگيرد و از او فرزند آورد و مال حاصل كند.

 

حضرت دانيال گويد:

ديدن طاووس به خواب، دليل بر زن مفسده باشد. اگر بيند كه طاووس با وي سخن گفت، دليل كه ولايتي يابد. اگر بيند طاووس از خانه او پريد، دليل كه زن را طلاق دهد.

 

جابرمغربي گويد:

اگر بيند طاووسي را بكشت، دليل كه دختري را دوشيزگي ببرد.

 

حضرت امام جعفر صادق فرمايد:

ديدن طاووس بر دو وجه بود.

اول: پادشاه عجم (پادشاه).

دوم: بزرگي مالدار(شخص بزرگ و ثروتمند).

 

منوچهر مطيعي تهراني گويد:

طاووس فريب زيبايي هاست و چون گوشت اين مرغ دلفريب و چشم گير خوردني نيست در روياهاي ما فريب باطل تلقي مي شود. انسان به طور کلي، زن و مرد، در معرض فريب و دستخوش مطامعي است که زيبايي هاي جهان به او القا مي کنند و نوع مرد بيش از هر چيز مي تواند در معرض فريب زن باشد. به همين علت معبران طاووس را زني زيبا و فريبنده تعبير کرده اند که چون در منظر بيننده خواب قرار مي گيرد او را مي فريبد، از راه به در مي برد و به باطل مي کشاند. چنانچه در خواب طاووسي را ديديد که مي خرامد و بال و پر رنگارنگ خود را مي گشايد و جلوه مي کند نشان آن است که فريب در کمين شماست و اين بستگي مي يابد به وضع و موقعيتي که داريد. البته اين را خود بيننده خواب بهتر مي داند که چه چيز زودتر فريبش مي دهد. هستند کساني که فريب زن را مي خوردند. برخي پول گولشان مي زند و دسته اي در مقابل جاه و مقام ضعف دارند. به هر حال ديدن طاووس در خواب احتمال فريب خوردن بيننده خواب را هشدار مي دهد چه فريب زن و چه فريب دنيا.

 

لوک اويتنهاو مي گويد :

پر طاووس : تمایل داشتن به چیزهای پوچ و واهی

طاووس : ملاقات بسیار شیرین در حین مسافرت

 

يوسف نبي عليه السلام گويد:

دیدن طاووس عمر زیاد شود

1.20.6 طايع

محمدبن سيرين گويد: اگر بيند پادشاه طايعي به وي داد و گفت برو و خزينه را مُهر كن، دليل كه جاه و بزرگي يابد، زيرا كه تاويل طايعي بهتر از انگشترين بود. ابراهيم كرماني گويد: اگر بيند اميري يا بزرگي طايعي به وي داد، دليل كه مال خود به وي سازد. حضرت امام جعفر صادق فرمايد: ديدن طايع به خواب بر سه و جه است. اول: جاه و بزرگي. دوم: خزانه داري. سوم: جمع كردن مال.

1.20.7 طباخي

محمدبن سيرين گويد: اگر به خواب بيند طباخي مي كرد، اگر آن چه مي پخت خوش طعم بود، دليل منفعت است از پادشاه. اگر آن چه مي پخت بدطعم و ناخوش است، تاويل به خلاف اين بود.

1.20.8 طبق

محمدبن سيرين گويد:

ديدن طبق درخواب، دليل بر خادمي است كه به وقت كار سازد. اگر بيند كه طبقي بزرگ داشت، دليل كه خادمي نيكو پيدا كند. اگر بيند كه طبق از وي ضايع شد، دليل كه خدمتكار از وي جدا شود.

 

ابراهيم كرماني گويد:

اگر بيند طبق او در آتش افتد، دليل كه خادم يا كنيزك او به علت طاعون گرفتار شود.

 

حضرت امام جعفر صادق فرمايد:

ديدن طبق در خواب بر چهار وجه است.

اول: خادم مجلس.

دوم: كنيزك.

سوم: هدايت.

چهارم:سود و فائده.

 

منوچهر مطيعي تهراني گويد:

معبران کهن طبق را نادم و کنيز و برده تعبير کرده اند و درباره طبق چيزهايي در همين زمينه نوشته اند ولي چون اولا طبق در زندگي امروز، مورد مصرف آن چناني ندارد و ضمنا مسله داشتن کنيز و غلام و برده منتفي است تعابير معبران گذشته را معتبر تلقي نمي کنيم يا قابل اطلاق نمي دانيم. طبق طلا توقع و انتظارات ماست از حوادث و اشخاصي که با آنها برخورد مي کنيم و رو به رو مي شويم. اگر در خواب ببينيم که روي طبق چيزي نهاده اند و براي ما مي آورند بسيار خوب است چون خواب ما مي گويد توقع و انتظاري که داريم برآورده مي شود. اگر کسي که طبق را مي آورد آشنا باشد يک دوست جوابگوي توقعات ما خواهد بود و اگر بيگانه باشد از حوادثي که اتفاق مي افتد بهره مي گيريم. طبق خالي همان طور که گفتيم توقع و انتظار است که هنوز وجود دارد و برآورده نشده. اگر طبقي پر کرديم و براي کسي برديم ما به انتظار او جواب مي دهيم و اين مشروط است به اين که درون طبق چه نهاده باشيم. اگر در طبق آئينه چراغ باشد، آن طور که سابق براي عروس به خانه داماد مي بردند طبعا مبارک و ميمون است و ماخدمتي در خور و شايسته انجام مي دهيم ولي اگر يک طبق شلغم يا خاکستر ببريم بديهي است که نيکو نيست و ما او را غمگين و رنجور مي کنيم. اين براي مثال نوشته شد چرا که چيزهاي خوب و بد زيادند. طبق شکسته نشان بر نيامدن آرزوها و خواسته هاست چه متعلق به شما باشد و چه مال ديگري چون غالبا به بيننده خواب برمي گردد.

1.20.9 طبل

ديدن طبل به خواب، دليل بر سخن دورغ است. اگر بيند با طبل ناي و رقص بود، دليل كه كاري كند با منفعت.

 

حضرت امام جعفر صادق فرمايد:

اگر بيند طبل مي زند، دليل كه كاري باطل كند.

 

منوچهر مطيعي تهراني گويد:

طبل و صداي طبل در خواب هاي ما کلا گوياي بيهودگي است و پوچي. طبل زدن ارتکاب عمل بيهوده و لغو است نه خلاف و گناه. طبل زدن کاري است که نه براي خود بيننده خواب سود دارد و نه به ديگران فايده مي رساند. اگر بيننده خواب ببيند که طبل مي زند عملي آن چنان که گفته شد بيهوده و لغو انجام مي دهد. کاري مي کند که حتي توجه ديگران را جلب مي نمايد اما بيهوده است و فاقد سود و فايده . اگر در خواب ببينيد که کسي طبل مي زند ديگري عمل بيهوده انجام مي دهد و بيننده خواب شاهد اين کار بي نتيجه خواهد بود. صداي طبل دروغ و ياوه است و لاف زدن و غلو کردن. اگر در خواب احساس کنيد که صداي طبل مي شنويد ولي خود زننده طبل را نمي بينيد دروغ مي شنويد يا ديگران درباره شما حرف مي زنند و احيانا بدگويي مي کنند برخي از معبران نوشته اند فتنه و خيانت است و صداي طبل را به سخناني تعبير کرده اند که ايجاد فتنه و آشوب مي کند و بلا مي آورد. اگر در خواب ديديد که خودتان طبل مي زنيد اما صدا ندارد مرتکب عملي خائنانه مي شويد. کاري مزورانه و آميخته به کيد و نيرنگ. اين تعبير براي طبل زدن بي صداي ديگري هم هست. طبل پاره گوياي شکست و ناکامي است ولي گوياي شکستي است که مستحق آن مي باشيد زيرا در کاري غلو مي کنيد و لاف مي زنيد و با شکست و ناکامي رو به رو مي شويد.

 

لوک اويتنهاو مي گويد :

طبل دیدن : یک مسافرت دا انتظار شماست ، خبرهایی در مورد کسی که به شما نیازمند است خواهید شنید

شنیدن ضربه هایی که به طبل زده میشود : مشکلات ، در هم ریختگی

ضربه زدن به یک طبل : شما با یک عمل ناشایست جایگاه خود را تضعیف خواهید کرد

1.20.10 طبيب

محمدبن سيرين گويد: اگر بيند طبيب بيماري را علاج كرد، دليل كه يكي را از راه فسق به راه صلاح آورد. اگر بيماريِ آن كس زياده شود، تاويلش به خلاف اين بود. ابراهيم كرماني گويد: اگر بيند طبيب بيماري را دارو داد و نافع بود، دليل كه علم گويد و مردم به علم او كار كنند. اگر دارو نافع نبود، تاويل به خلاف اين است و طبيبي كردن به خواب، مردم مصلح را، دليل بر راه آخرت كند و مردم مفسد را، دليل بر صلاح تن و كسب معيشت بود.

1.20.11 طحال

محمد بن سيرين گويد: طحال درخواب ديدن، مال و شادي بود، از بهر قوام تن به اوست. اگر بيند كه طحال استر داشت، دليل كند كه در آن سال او را مال بدست آيد. اگر بيند كه طحال گوسفند داشت، دليل بود كه وي را از مردي بزرگوار مال حاصل آيد يا از مردي غريب. اگر بيند طحال داشت، دليل به قدر آن از زمين مال يابد و خرم و شادمان شود و طحال هر جانوري كه گوشت او حلال است، دليل بر مال حلال نمايد و هر جانوري كه گوشت او حرام باشد، دليل بر مال حرام كند كه مال يابد.

1.20.12 طشت

ابراهيم كرماني گويد:

طشت درخواب، زني خادمه است. محمدبن سيرين گويد: طشت درخواب كنيزكي است كه حوائج بدو تسليم نمايند. اگر بيند طشتي فراگرفت ياكسي بدو داد ياخريد، دليل كه زني خادمه به خانه آورد يا كنيزكي بخرد. اگر بيند طشت بشكست يا ضايع شد، دليل كه آن كنيزك بگريزد يا از دنيا رحلت نمايد.

 

ابراهيم كرماني گويد:

اگر كسي بيند طشتي بخريد، دليل كه زني خادمه رابه زني بخواهد يا كنيزكي بخرد.

 

حضرت امام جعفر صادق فرمايد:

ديدن طشت درخواب بر سه وجه است.

اول: زن خادمه.

دوم: كنيزك.

سوم: منفعت از زنان.

 

منوچهر مطيعي تهراني گويد:

طشت زني است نزديک به بيننده خواب که جوابگوي نيازهاي او مي تواند باشد. او هم مي تواند خادم باشد و هم خواهر يا خاله و عمه. به هر حال زني است پر طاقت، پر ظرفيت و صبور که در واقع همه فن حريف است. کاردان است و از انجام هيچ خدمتي روي نمي گرداند و چهره ترش نمي کند. اگر در خواب ببينيد طشتي داريد، چنين زني در زندگي شما پيدا مي شود يا هست و شما توجه و التفات نداريد. چنانچه ببينيد طشتي پر داريد، همان طور که در مورد طبق گفته شد بايد ديد در طشت چه پر کرده ايد يا مملو از چيست چون تعبير نسبت به محتواي طشت فرق مي کند. اگر پر از لباس چرک باشد غم و اندوه و کسالت مي آورد و چنانچه از آب صاف و روشن انباشته باشد صفا و روشني همراه دارد و اگر لبريز از آب صابون و کف باشد يا آبي کدر درون آن ببينيد همچنان رخت چرک کدورت و دل تنگي و ملال است که آن زن همراه مي آورد يا شما به او هديه مي کنيد. اگر در خواب ببينيد طشتي داريد و آن را دور مي افکنيد يا مي بخشيد و يا مي فروشيد چنان زني را از زندگي خويش مي رانيد و اين کار به سود شما نيست زيرا موهبتي را از دست مي دهيد و اگر ببينيد طشتي داريد که قراضه است زني است با همان خصوصيات ليکن بد خلق يا ضعيف و ناتوان که کارايي ندارد. چنانچه طشت سوراخ باشد زني است که کارآيي داشته و از دست داده و سالم بوده و اکنون رنجور شده است.

1.20.13 طعام

حضرت دانيال گويد: هر طعام، كه خوردن آن دشوارتر و بيمزه تر است، تاويل به خلاف خوشي است. يعني، دليل بر رنج و اندوه كند و هر طعام كه ترش بود، دليل بيماري است و طعام شيرين به خواب، دليل بر عيش خوش است. جابرمغربي گويد: اگر بيند هر طعام كه در خانه داشت بخورد، دليل كه آخر عمر او بود. اگر بيند طعام او را مرده خورد، دليل كه آن طعام گران شود.

1.20.14 طعن

اگر بيند در خواب كه نيزه بر تن كسي زد و در تن او شد، دليل بر سخني زشت بود. اگر بيند كسي طعنه بر وي بزند، چنانكه درد كرد، دليل كه از سخن او غمناك شود، اگر دردش نكرد، دليل كه غم نباشد.

1.20.15 طلا

محمدبن سيرين گويد:

زر در خواب، مردان را غرامت و غم و اندوه است و زنان را نيكو و پسنديده بود. اگر بيند كه زر ببافت يا كسي به او داد، دليل بود كه مالش ضايع گردد، يا تاواني بر وي افتد، يا كسي بر وي خشم گيرد.

 

ابراهيم كرماني گويد:

اگر كسي درخواب بيند زرو يا سيم مي گداخت، دليل است كه بر زبان مردم افتد. اگر بيند كه زر به خروار به خانه برد، دليل كه مال بسيار يابد. اگر بيند كه زر همي خورد، دليل است كه به قدر آن مال بر عيال هزينه كند.

 

جابر مغربي گويد:

زر به خواب، مردان را بد بود و زنان راخوب. اگر بيند كه زر و سيم به يك جا جمع بود، دليل است كه عز و جاه يابد. اگركان سيم بيند، دليل بود كه دختري مهتر به زني گيرد، لكن اندوهگين شود. اگر بيند با زرگري نشسته و با او معامله مي كرد، دليل كه او را با مردي دروغگو سر و كار افتد.

 

يوسف نبي عليه السلام گويد:

هر که زردر خواب بیند کار دنیا بر وی نظام گیرد

 

منوچهر مطيعي تهراني گويد:

ديدن طلا در خواب براي مردان رنج و اندوه است و براي زنان نيکو است. اگر مردي در خواب ببيند که مقداري طلا يافته يا در جيب و کيف خويش دارد به مقدار حجمي آن طلا ( نه به ارزش آن ) مالش از بين مي رود و زيان مي بيند. نوشته اند اگر کسي در خواب ببيند طلا يافته و جسمي زرين پيدا کرده مجبور به پرداخت ديه مي شود يا تاوان مي دهد.نفايس الفنون تصريح مي کند که اگر بيننده خواب ببيند طلا مي ريزد دليل آفت و هلاکاست و اگر ببيند طلا به امانت مي دهد آن کس که امانت مي گيرد به او خيانت مي کند طلا شنيدن سخن مکروه است. مرحوم مجلسي نوشته اگر کسي سکه طلا به خواب ببيند که به او مي دهند به رياست مي رسد و چنانچه ببيند گم کرده از بيماري شفا مي يابد. ابن سيرين مي گويد اگر کسي ديد که زر مي گدازد بر زبان مردم مي افتد اگر ببيند که طلا به خانه مي برد مال مي يابد و ثروتمند مي شود. اگر ببيند طلا مي خورد مال خويش را هزينه مي کند يا هدر مي دهد. هر جنسي و جسمي که از طلا ساخته شده باشد براي مردان خوب نيست و در خواب زنان نيکو است. اگر کسي در خواب زرگري ببيند با مردي دروغ گو و لاف زن بر خورد مي کند.

 

لوک اويتنهاو مي گويد :

طلا : دوست داشتن چیزهای بی ارزش

یافتن آن : دریافت ارث

جستجوی آن در دل خاک : خوشبختی به ناگهان به شما روی خواهد کرد

پرداختن چیزی با طلا : با دوستانتان بگو مگو خواهید داشت

آن را آب کردن : آسایش مادی

دزدیدن آن : خبرهای بد

طلا گذاشتن بر روی خود : افزایش احتیاط ضرری ندارد

گم کردن : به شما خیانت خواهد شد

طلا هدیه گرفتن : شرمساری

اشیا طلایی : ضواهر فریبنده اند

1.20.16 طلاق

محمدبن سيرين گويد:

اگر بيند كسي زنش را طلاق داد و او يك زن بيش نبود، دليل شرف و بزرگي بود. اگر او را زني ديگر يا كنيزكي بود، دليل كه در بزرگي او نقصان شود.

 

حضرت امام جعفر صادق فرمايد:

اگر بيند زن را طلاق داد، دليل كه كاري كند كه از آن پشيمان شود .

ديدن خلع كردن، دليل بر توانگري و غنيمت است.

 

منوچهر مطيعي تهراني گويد:

از امام صادق عليه السلام نقل مي کنند که اگر ببينيد زن خويش را طلاق داده ايد کاري مي کنيد که از کرده خود پشيمان و نادم مي شويد. معبران ديگر نيز با اندکي اختلاف همين عقيده را دارند. اما نود درصد کساني که همسر خويش را طلاق مي دهند يا ازدواج هايي که به متارکه و جدايي مي انجامد همراه با ندامت و ملامت و پشيماني و سرزنش است و به همين علت است که غالبا رجوع اتفاق مي افتد و زوجين با ابراز پشيماني به سوي يکديگر باز مي گردند به خصوص اگر صاحب فرزند يا فرزنداني باشند. زمينه تعبير فوق و اطلاق ندامت به امر طلاق در خواب نيز همين است. چنانچه در خواب ببينيد که همسري داريد و او را طلاق داده ايد کاري مي کنيد که از انجام آن خشنود نمي شويد. شما را ملامت مي کنند ولي اگر در خواب ببينيد که همسر خود را مي خواهيد طلاق بدهيد غصه و اندوهي داريد که تلاش مي کنيد از رنج آن برهيد. اگر ببينيد که ديگري همسر خود را طلاق داده تعبير عينا همين است که گفتيم. باز هم شما غم و اندوهي داريد که مي کوشيد از عذابش آسوده گرديد و مشاهده متارکه ديگران واکنش نوعي حسرت خوردن است که ديگري از انقياد رهيد و راحت شد و من هنوز در بستر غم و رنج هستم.

 

لوک اويتنهاو مي گويد :

جدا شدن از همسر : خطر آتش سوزی

طلاق گرفتن : شما به دلیل انجام یک خطا تنبیه خواهید شد

1.20.17 طلبکار

طلبکار در خواب يا حريف است يا رقيب، يا خصم و دشمن. اگر واقعا بدهکار باشيد و در خواب طلبکار خود يا هر طلبکار بيگانه يا هرکسي که به اسم طلبکار ببينيد تعبير ندارد چرا که دنباله انديشه هاي شماست و خوابتان واکنش تشويشي است که در زمينه بدهي خويش داريد. اما اگر واقعا بدهکار نباشيد و در خواب ببينيد کسي به نام طلبکار به شما مراجعه کرده، يا حريف است يا رقيب و يا دشمن که تفاوت و شدت و ضعف نسبت به وضع و موقعيت خودتان که بيننده رويا هستيد فرق مي کند. تشخيص اين که طلبکار کدام يک از اين سه مي تواند باشد با خود بيننده خواب است ولي به هر حال از اين سه حال خارج نيست. چانچه در خواب ببينيد طلبکاري داريد که از او مخفي مي شويد و مي گريزيد رقيب يا دشمني ديده به شما دارد و خطري از جانب او تهديدتان مي کند که البته اين خطر مرگبار نيست. بزرگ نيست. اگر ديديد طلبکاري شما را ملاقات کرد و مطالبه اي نموده و سر و صدا راه انداخت با کسي که يکديگر را دوست نداريد برخوردي خشن خواهيد داشت. اگر ديديد خودتان از کسي طلب داريد و به دنبالش مي گرديد نسبت به شخصي دين اخلاقي داريد يا تکليفي به عهده شماست که انجام نداده ايد و خودتان هم مي دانيد ليکن در ذاکره خويش گم کرده ايد.

1.20.18 طلسم

1ـ اگر خواب ببينيد با خود طلسمي حمل مي كنيد ، نشانة آن است كه دوستاني صميمي و دلپذير پيدا خواهيد كرد ، و از محبت مردي ثروتمند بهره خواهيد برد .

2ـ اگر دختري خواب ببيند نامزدش به او طلسمي مي دهد ، نشانة آن است كه به آرزوهايي كه دربارة ازدواج دارد ، خواهد رسيد .

1.20.19 طلع

محمدبن سيرين گويد: اگر بيند كه طلع داشت، دليل كه او فرزندي آيد. اگر بيند كه آن طلع خورد، دليل مال و نعمت است. اگر بيند طلع بسيار داشت و مي خورد و به كسي نمي داد، دليل كه پادشاه مال او را به غضب بستاند. حضرت امام جعفر صادق فرمايد: ديدن طلع بر سه وجه است. اول: فرزند. دوم: نعمت. سوم: مال.

1.20.20 طلق

اگر درخواب بيند كه طلق بسيار داشت، دليل كه به حيله از سفر مال حاصل كند. جابرمغربي گويد: اگر بيند طلق خورد، دليل كه مال به سختي حاصل كرده باشد. اگر بيند طلق از وي ضايع شد، دليل كه مالش تلف گردد.

منوچهر مطيعي تهراني گويد: طلق در خواب، قلب واقعيت است. انکار حقايقي است که گاه به روشني شيشه و شکنندگي بلور هستند. چنانچه در خواب ببينيد طلق داريد موردي پيش مي آيد که آگاهانه ريا مي کنيد و حقيقتي را وارونه نشان مي دهيد يا امري بديهي را منکر مي شويد که طبعا براي شما جز ندامت و پشيماني از جهت خودتان و ملامت از جهت ديگران نتيجه اي نمي آورد. چنانچه ببينيد ديگري طلق دارد و وجود آن طلق به نحوي با شما رابطه پيدا مي کند او قلب واقعيت مي کند و زيانش متوجه شما که بيننده خواب هستيد مي شود. ضمنا چون طلق يک ماده کافي نسوز هم هست بر يک دندگي و لجاجت و سرسختي جاهلانه نيز دلالت دارد. اگر ببينيد که پنجره شعله افروز بخاري يا چراغي را با طلق مي پوشانيد در آينده منع خير مي کنيد. عملي مرتکب مي شويد که عامدا مانع رسيدن خير و فايده يکي به ديگري مي شويد. اگر ببينيد طلق از معدن بر مي داريد و از لاي سنگ هاي کوه استخراج مي نماييد کاري عبث و بيهوده انجام مي دهيد که وقت و نيرو و پول شما را هدر مي دهد و هيچ سودي عايدتان نمي کند. طلق رنگي اين تعابير را تشديد مي کند.

1.20.21 طلوع آفتاب

لوک اويتنهاو مي گويد :

طلوع آفتاب : زندگی آرام

 

1.20.22 طناب

منوچهر مطيعي تهراني گويد: طناب در خواب کاري است که مي کنيد، رشته اي است که در دست داريد و پيوندي است که شما را به ديگر افراد جامعه ارتباط مي دهد. اگر در خواب ببينيد که مثلا به خواهش همسرتان طنابي در حياط خانه مي بنديد که رخت هاي شسته را روي آن بگسترانند بين شما و همسرتان و ساير افراد خانواده پيوندي استوار مي شود که به اندازه استحکام آن طناب محکم است و به اندازه طول آن طناب طولاني. البته اين طول و استحکام نسبي است نه ميزاني که با وجب اندازه گيري شود. اگر ديديد طنابي هست و شما را به آن آويخته اند و از زمين پاي شما بلند مي شود شان و مقام و مرتبه شما بالا مي رود و ارتقا مي يابيد ، محبوب مي شويد. غالبا کساني که طناب در خواب مي بينند در همين دو زمينه است. يا گستردن لباس يا دار زدن که اغلب متوحش مي گردند ولي دار زدن جاي تشويش ندارد. حال اگر در همان حال ديديد که طناب دار پاره شد و شما افتاديد و سقوط کرديد خوب نيست چون نشانه تنزل شان است و سقوط اجتماعي. مسئله مرگ با دار در اين نوع خواب ها مطرح نمي شود بلکه برخاستن و فرود آمدن محور قرار مي گيرد چه روح ما براي نشان دادن فراز و فرود وسيله اي مي جويد و دار را برمي گزيند. اگر از طناب پايين بياييد باز تنزل شان است. اگر ببينيد که دست هاي شما را با طناب بسته اند کاري پيش مي آيد که نمي توانيد انجام دهيد و در واقع وا مي مانيد و اگر طناب به پاي شما بسته بود به جايي بايد برويد که نمي توانيد. اگر ديديد طنابي به گردن شما بسته اند و سر طرف ديگر طناب افتاده به زمين يا ديده نمي شود ديني به گردن شما هست که ادا نکرده ايد. اگر ديديد طناب بلندي هست و شما آن را گسيخته و پاره کرديد عهد شکني مي کنيد و اگر طناب متعلق به کسي باشد رابطه خود را با او مي بريد و قطع مي نماييد. اگر ديديد طناب مي بافيد پيمان مي بنديد يا نذر مي کنيد.

لوک اويتنهاو مي گويد :

طناب : تمایلاتی که به تحقق رساندنشان مشکل است ، خطر

بالا رفتن از یک طناب : به بیراهه میروید

گره زدن آن : شما به کسی آزار خواهید رساند

 

1ـ ديدن طناب در خواب ، نشانة آن است كه امور عاشقانه شما را دچار سردرگمي و پيچيدگي هايي خواهد كرد

2ـ اگر خواب ببينيد از طنابي بالا مي رويد ، نشانة آن است كه از گزند دشمنان جان سالم به در مي بريد .

3ـ اگر خواب ببينيد از طنابي پايين مي آييد ، نشانة آن است كه در اميدبخش ترين لحظات زندگي با نوميدي روبرو خواهيد شد .

4ـ اگر خواب ببينيد دست و پاي شما را با طناب بسته اند ، نشانة آن است كه برخلاف اراده خود تسليم عشق خواهيد شد .

5ـ پاره كردن طناب در خواب ، نشانة آن است كه بر خصومت و هم چشمي ديگران غلبه خواهيد كرد .

6ـ اگر خواب ببينيد با طناب اسبها را به جايي مي بنديد ، علامت آن است كه با قدرتي كه به دست مي آوريد قادر خواهيد شد بر اطرافيان چيرگي بيابيد .

7ـ اگر خواب ببينيد از روي طنابي راه مي رويد ، نشانة ان است كه دست به كاري پرمخاطره خواهيد زد ، اما با كمال تعجب در اين كار توفيق مي يابيد .

8ـ اگر خواب ببينيد ديگران از روي طناب راه مي روند ، نشانة آن است كه از كارها و اقدامات ديگران سود خواهيد برد .

9ـ اگر خواب ببينيد با بچه ها از روي طناب مي پريد ، نشانة آن است كه با خودخواهي فكر مي كنيد وظايف بچه ها مطابق وظايفي است كه بزرگترها دارند .

10ـ اگر خواب ببينيد طنابي را با پاي خود مي گيريد ، نشانة آن است كه تحت تأثير واقعه اي شادي آفرين به فردي خيرخواه مبدل مي شويد .

11ـ اگر خواب ببينيد طنابي از پنجرة طبقة بالاي خانة شما با سمت مردم پرتاب مي شود ، علامت آن است كه بر خلاف ميل دوستانتان به كاري ديگر دست مي زنيد و از منفعتي بهره مند مي شويد . اگر دختري چنين خوابي ببيند ، علامت آن است كه از خوش گذراني و تفريحاتي لذت خواهد برد .

1.20.23 طنبور

محمدبن سيرين گويد: اگر بيند در خنه طنبور مي زد، دليل كه خبر مصيبت شنود. اگر بيند طنبور بشكست، دليل كه توبه كند. اگر بيماري بيند طنبور مي زد، دليل كه آخر عمر او بود. ابراهيم كرماني گويد: اگر طنبور به كسي داد، دليل كه غم از آن كس به وي رسد.

1.20.24 طنز وشوخي

1ـ اگر خواب ببينيد در گفتگوي خود با ديگران از زبان طنز استفاده مي كنيد ، نشانة آن است كه با رفتاري نشاط آور و حرفهاي طنزآميز ، ديگران را به سوي خود جذب خواهيد كرد .

2ـ اگر خواب ببينيد ديگران به طنز و شوخي با شما حرف مي زنند ، نشانة آن است كه از محبت افراد شاد و مرفه برخوردار خواهيد شد .

3ـ اگر دختري خواب ببيند به طنز و شوخي با او صحبت مي كنند ، نشانة آن است كه با شتابزدگي به كسي دل مي بندد .

1.20.25 طوطي

محمدبن سيرين گويد:

 ديدن طوطي، دليل فرزند و غلام بود. اگر بيند طوطي از دست او بپريد، دليل كه فرزندش سفر كند. اگر بيند كه طوطي با وي سخن گفت، دليل كه كاري كند كه مردم را از آن عجب آيد. طوطي ماده درخواب، دليل بر دختر دوشيزه كند و طوطي نر، دليل بر مردي پاكدل يا غلامي پارسا باشد.

 

حضرت امام جعفر صادق فرمايد:

ديدن طوطي درخواب بر سه وجه باشد.

اول: فرزند.

دوم: دختري دوشيزه.

سوم: شاگردي جلد و زرنگ و چابک.

 

منوچهر مطيعي تهراني گويد:

طوطي در خواب هاي ما شخصي است وراج، پر حرف، مکرر گو و در عين حال بديع و ظريف وسرگرم کننده چنين شخصي اگر داراي حسن نيت باشد مي تواند انسان را خوش دل و شاد نگه دارد و اگرطينتي ناپاک داشته باشد فتنه انگيز و مزاحم وخطر آفرين مي شود. معبران کهن نوشته اندطوطي غلام وفرزند غلام است و چنانچه ببينيد که طوطي ازدست شما گريخت فرزند غلام شما مي گريزد يا فرزند خودتان به سفر مي رود. اگر در خواب ببينيد که طوطي خوش رنگ و سخن گوئي در قفس داريد يا مصاحبي سرگرم کننده مي يابيد يا خوتان در شرايطي قرار مي گيريد که جرات ابراز عقيده پيدا نمي کنيد و مجبور مي شويد آن چه رئيس شما يا آمر و فرمانده شما مي گويد تاييد و تکرار کنيد. اگر چه خلاف ميل شما و مخالف عقل سليم باشد.اگر در خواب ببينيد که کسي طوطي براي شما هديه آورد مهماني براي شما مي رسد که با توصيفي که در آغاز کردم هم مي تواند عزيز و گرامي باشد و هم مزاحم و رنج افزا. اگر خودتان به کسي طوطي بدهيد دو حال دارد. اگر آن طوطي را دوست داشته باشيد به گيرنده طوطي آزار مي رسانيد و او را ملول مي کنيد و مي رنجانيد ولي اگر آن طوطي را دوست نداشته باشيد به او محبت مي کنيد و خدمتي در حق او انجام مي دهيد.گرفتن طوطي به عنوان هديه نشان دريافت سوغاتي راه دور است. چنانچه ببينيد کسي يک طوطي به شما هديه داد سوغاتي دريافت مي کنيد که از ديار دور فرستاده شده و براي شما هم تعجب و حيرت مي آوردو هم شادي. روي هم رفته ديدن طوطي در خواب بد نيست و هر چه خوش نقش و نگار تر باشد بهتر است.

 

يوسف نبي عليه السلام گويد:

دیدن فاخته وقمری وطوطی مرد شایسته بود

1.20.26 طوق

اگر در خواب بيند كه طوقي در گردن داشت از زر يا سيم، دليل كه به قدر و قيمت آن ولايت يابد و انصاف نگهدارد. اگر طوق را آهنين ديد، دليل بر فساد دين است.

 

ابراهيم كرماني گويد:

اگر بيند كه طوق درگردن داشت، دليل است كه دعوي به دروغ گويد.

 

جابرمغربي گويد:

اگر درخواب طوق زرين بيند، دليل بر ولايت است. اگر مسين يا آهنين باشد، دليل كه با كسي خصومت كند.

 

حضرت امام جعفر صادق فرمايد:

ديدن طوق درخواب بر سه وجه است.

اول: حج گذاردن( به حج خانه خدا رفتن).

دوم: ولايت يافتن ( به فرمانروايى رسيدن).

سوم: خصومت و اهانت كردن و غلام و كنيزك ( مرافعه و خصومت كردن).

 

اگر در خواب بيند كه طوق درگردن داشت، دليل است از پادشاه مال يابد.

 

منوچهر مطيعي تهراني گويد:

در زمان ما طوق وغل به صور شناخته شده قديمي متداول و موجود نيست طوق هم مي تواند گردن بند باشد و هم النگو. اعراب از نوعي طوق استفاده مي کنند که به مچ پا مي آويزند و آن را خلخال مي نامند. داشتن خلخال در خواب نشانه آن است که دارنده آن مجبور مي شود جائي که دوست ندارد بماند و به زبان ديگر مجبور به اقامت مي شود که هم از اقامت اجباري ناخشنود مي شود و هم محلي را که بايد در آن جا بماند دوست نمي دارد.دختر زيبائي در خواب ديد که خلخال سنگيني از طلا به پاي دارد که به وقت راه رفتن حلقه هاي زرين روي هم مي خورند و صدا ايجاد مي کنند و او سنگيني آن همه طلا را احساس مي نمايد. تعبير خواب او همان است که در بالا گفته شد. آن دختر زيبا چند ماه بعد با مردي ازدواج کرد که سي و هشت سال از خودش بزرگتر بود و همراه شوهرش به شهري در حاشيه کوير مرکزي رفت. دختر نمي خواست به همسري او در آيد ولي مرد ثروتمند با پول هم دختر را راضي کرد و هم پدر و مادر و برادران دختر را خريد. به هر حال مرد همسرش را برد به شهري در حاشيه کوير مرکزي کشور که حشرات گزنده و مارهاي خطرناک سمي بسيار داشت. دختر در نامه هاي خود مي نوشت (شب ها مجبورم روي تختخواب درون پشه بند بخوابم در حالي که پايه هاي تختخواب را از بيم مار و رطيل و عقرب در آب قرار مي دهند) ملاحظه کنيد تعبير باخواب چقدر تطبيق داشت چرا که دختر هم از زندگي با آن مرد ناراضي بود و هم از اقامت در آن شهر که هر دو ارتباط داشت به پا و طوق که دايره اي مسدود بود.تعبير داشتن طوق پا يا خلخال همان است که گفته شد ولي النگو تعهد است. چنانچه در خواب ببينيد النگوئي به دست داريد يا النگوهائي به دست شما وجود دارد نسبت به کسي يا چيزي تعهد مي پذيريد يا دين داريد که ادا نکرده ايد يا اخلاقا مديون هستيد. ديدن النگو در خواب براي مردان خوب نيست و تعبيري که گفته شد براي زنان صادق است. داشتن گردن بند انقياد و اطاعت را مي رساند و چنانچه زني ببيند که گردن بندي از طلا به گردن دارد مجبور به اطاعت از کسي مي شود که آن گردن بند را به او هديه داده.اگر از آهن باشد تعبير شديد تر است و تالم و تکدر بيشتري به وجود مي آود.

1.20.27 طويله

اگر خواب ببينيد طويله اي پراز غله است و حيواناتي فربه و آمادة ذبح در طويله مشغول چرا ، علامت پيروزي بزرگي در زندگي است و اگر طويله را تهي از حيوانات و غله ببينيد ، تعبيري درست بر خلاف آنچه گفته شد دارد .

1.20.28 طهارت

يوسف نبي عليه السلام گويد:

دیدن طهارت کردن از غم بیرون آید

 

1.20.29 طيلسان

ردائي که قاضيان وخطيبان وعربها بر دوش اندازند

 

محمدبن سيرين گويد:

ديدن طيلسان، دليل جاه و بزرگي است. اگر بيند كه طيلسان پاكيزه داشت، دليل است كه با خلق سخاوت كند.

 

ابراهيم كرماني گويد:

اگر بيند كه طيلسان او بسوخت، دليل كه از او عزيزي بميرد. اگر بيند كه طيلسان او جون طيلسان پادشاه شد، دليل مصيبت بود.

 

حضرت دانيال گويد:

ديدن طيلسان به خواب، دليل امانت است و قوت دين. اگر بيند كه طيلسان پاكيزه داشت، دليل كه ديدنش قوت بود و توفيق يابد در امانت گذاردن. اگر طيلسان چركين بيند، تاويل به خلاف اين است و ديدن طيلسان، دليل فرزند است. اگر طيلسان خود را سفيد بيند، دليل بر فرزند مصلح كند. اگر سرخ بيند، دليل كه فرزندش معاشر بود. اگر سياه بود و بيننده عالم است، فرزند او قاضي يا خطيب گردد.

 

حضرت امام جعفر صادق فرمايد:

ديدن طيلسان در خواب بر ده وجه است.

اول: عز و مرتبه (عزت و سربلندي).

دوم: جاه و منزلت.

سوم: ولايت وفرمان روائي.

چهارم: فرزند.

پنجم: دولت وکامراني.

ششم: بزرگي و بزرگواري.

هفتم: مال.

هشتم: علم.

نهم: دين.

دهم: شمشير.

 

التماس دعا


موضوعات مرتبط : تعبیرخواب کامل(اختصاصی), حرف ط, ,


تعداد صفحات : 1
صفحه قبل 1 صفحه بعد


sj114
تمامي حقوق اين وبسايت براي مؤسسه قرآنی مردمی سراج دهلران محفوظ است.هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع شرعاحرام وپيگردقانوني دارد.


Copyright © 2013. All rights reserved
مؤسسه قرآني مردمي سراج دهلران , www.sj114.ir